Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 02.04.2010, sygn. ILPP1/443-1/10-4/BD, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-1/10-4/BD

Skutki w podatku VAT wniesienia majątku spółki cywilnej w formie aportu spółki cywilnej do spółki z o.o.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko S.c. (), przedstawione we wniosku z dnia 29 grudnia 2009 r. (data wpływu: 31 grudnia 2009 r.), uzupełnionym pismem z dnia 15 marca 2010 r. (data wpływu: 19 marca 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków w podatku VAT wniesienia majątku spółki cywilnej w formie aportu do spółki z o.o. jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 grudnia 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków w podatku VAT wniesienia majątku spółki cywilnej w formie aportu do spółki z o.o. Wniosek uzupełniono pismem z dnia 15 marca 2010 r. (data wpływu: 19 marca 2010 r.) o doprecyzowanie opisanego zdarzenia przyszłego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jako zarejestrowany podatnik podatku VAT jest spółką cywilną działającą pod nazwą ()(dalej także Spółka, spółka cywilna, s.c.). Wspólnikami są dwie osoby fizyczne.

Spółka funkcjonuje na rynku polskim od 15 lat i oferuje swoje usługi na terytorium Azji i Europy. Przedmiot działalności Spółki można ująć w ramach następujących kategorii:

  1. świadczenie usług w zakresie projektowania profesjonalnego oprogramowania komputerowego i elektroniki, a następnie sprzedaży praw autorskich, bądź licencji do tego oprogramowania. Działalność w tym zakresie realizowana zasadniczo na rzecz strategicznego klienta z siedzibą na terytorium Indii, stanowi podstawowy rodzaj działalności Spółki, generując ok. 70% całości obrotów. Oferta działu programistycznego Spółki obejmuje między innymi projektowanie systemów informatycznych, produkcję oprogramowania aplikacyjnego, wdrażanie i integrację systemów u klienta, usługi szkoleniowe w zakresie dostarczanych rozwiązań, wieloletnią opiekę nad wdrażanym oprogramowaniem,
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00