Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 04.11.2010, sygn. IPPP2-443-577/10-4/IZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2-443-577/10-4/IZ

Spółka będzie uprawniona do wystawiania swoim kontrahentom faktur korygujących w formie papierowej do faktur elektronicznych, z odpowiednią adnotacją, że faktura korygująca dotyczy faktury wystawionej w formie elektronicznej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 27.07.2010 r. (data wpływu 06.08.2010 r.), uzupełnionym na wezwanie tut. Organu pismem z dnia 14.10.2010 r. (data wpływu 18.10.2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości wystawiania faktur korygujących w formie papierowej do faktur VAT wystawianych w formie elektronicznej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 06.08.2010 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości wystawiania faktur korygujących w formie papierowej wystawianych do faktur VAT wystawianych w formie elektronicznej.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka dostarcza na rzecz odbiorców, w tym m. in. sieci hipermarketów, towary - fonogramy i wideogramy, w postaci płyt CD oraz innych nośników dźwięku lub obrazu.

Niektórzy z odbiorców Spółki (A. i C.) zwrócili się do Wnioskodawcy z propozycją dokumentowania sprzedaży przy użyciu faktur elektronicznych przesyłanych za pomocą systemu wymiany danych elektronicznych EDI. Testy próbne przeprowadzone przez Wnioskodawcę pokazały, że wystawianie i przesyłanie faktur VAT w systemie EDl odbywa się prawidłowo, jednak wystawianie i przesyłanie elektronicznych faktur korygujących okazuje się problematyczne. Dzieje się tak z powodu przyjętych i zastosowanych w systemach tych podmiotów różnych rozwiązań informatycznych. Zmiana systemu (dostosowanie do systemu odbiorców) przez Spółkę nie jest możliwa do szybkiego wprowadzenia, gdyż wymaga szeregu prac nad systemem przy użyciu dużych nakładów. Wnioskodawca poszukuje obecnie sposobu na dostosowanie swojego systemu informatycznego, jednakże wymaga to czasu. Podobnie odbiorcy Spółki nie są w stanie dostosować swoich rozwiązań systemowych do stosowanych u Wnioskodawcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00