Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22.10.2010, sygn. IPPP1/443-813/10-2/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-813/10-2/AP
Czy zgodne z przepisami prawa podatkowego jest przechowywanie kopii faktur VAT w formie elektronicznej, tj. w postaci plików zapisanych przez komputerowe systemy operacyjne Spółki (z możliwością wydruku w dowolnym momencie i bez możliwości edytowania), połączone z rezygnacją tym samym z drukowania kopii faktur VAT w formie papierowej i przechowywania ich w tej formie?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 23 lipca 2010 r. (data wpływu 2 sierpnia 2010 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości przechowywania kopii faktur VAT w formie elektronicznej - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 sierpnia 2010 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości przechowywania kopii faktur VAT w formie elektronicznej.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Sp. z o.o. (dalej: X lub Spółka) jest członkiem grupy firm Y, jednego z liderów w logistyce na światowych rynkach. X jest międzynarodowym dostawcą zintegrowanych usług logistycznych. Spółka oferuje klientom kompleksową obsługę logistyczną w skali krajowej i globalnej, drogą lądową, lotniczą i oceaniczną, a także logistykę magazynową. Rozwiązania logistyczne świadczone przez X oferowane są przede wszystkim dużym firmom produkcyjnym lub handlowym, posiadającym wielu odbiorców i dostawców. Spółka dysponuje połączoną informatycznie siecią kilkunastu terminali i centrów logistycznych na terenie Polski oraz ponad 300 regularnymi połączeniami krajowymi samochodowymi i ponad 40 połączeniami międzynarodowymi.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right