Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 13.05.2010, sygn. IPPP3/443-167/10-3/MPe, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-167/10-3/MPe

W zakresie opodatkowania wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 19.01.2010 r. (data wpływu do tut. Organu 19.02.2010 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19.02.2010 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka prowadzi działalność w zakresie obrotu towarami w UE, w tym olejem napędowym. Spółka jest zarejestrowana na potrzeby podatku od towarów i usług w Polsce, jak również w innych krajach członkowskich UE. Spółka nie posiada w Polsce siedziby ani stałego miejsca prowadzenia działalności.

Spółka planuje dokonywać wewnątrzwspólnotowych transakcji trójstronnych. Transakcje będą przebiegały następująco: Spółka nabędzie towary od Kontrahenta I w jednym z krajów członkowskich, a następnie sprzeda nabyty towar Kontrahentowi III w Polsce.

W powyższym schemacie towary będą transportowane bezpośrednio z jednego z krajów członkowskich do Polski. Kontrahent I wyda towary bezpośrednio Kontrahentowi III. Koszty transportu oraz jego organizacja będą obciążały Spółkę lub Kontrahenta I. Dla celów transakcji strony będą się posługiwać następującymi numerami VAT właściwymi dla transakcji wewnątrzwspólnotowych:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00