Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21.04.2010, sygn. IPPB3/423-81/10-2/GJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-81/10-2/GJ

CIT- w zakresie skutków podatkowych zmiany podmiotowej umowy leasingu po stronie finansującego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 22.01.2010r. ( data wpływu 02.02.2010r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych zmiany podmiotowej umowy leasingu po stronie finansującego ( pytanie nr 1) - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 02.02.2010r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych zmiany podmiotowej umowy leasingu po stronie finansującego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka rozważa możliwość rozszerzenia zakresu swojej działalności w zakresie świadczenia usług leasingu samochodów osobowych poprzez przejęcie od kontrahenta tego zakresu działalności. Od strony prawnej Spółka wstąpiłaby w ogół wynikających z zawartych przez niego umów leasingu operacyjnego praw i obowiązków kontrahenta jako finansującego. Planowana czynność zakłada przeniesienie przez kontrahenta (dotychczasowego finansującego) ogółu praw i obowiązków wynikających z zawartych przez niego umów leasingu operacyjnego i finansowego. W rezultacie tej czynności, w przypadku umów, przed upływem 24 miesięcy od dnia ich zawarcia, jak i po upływie 24 miesięcy od dnia ich zawarcia, nastąpiłaby zmiana podmiotu finansującego. Transakcja nie zakłada żadnych zmian w treści umów ani zmian podmiotowych po stronie korzystającego. W konsekwencji, w przypadku danej umowy dotychczasowy finansujący występowałby przez okres np. 23 z 36 miesięcy, na które umowa została zawarta, a Spółka będzie finansującym przez pozostałe 13 miesięcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00