Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20.01.2010, sygn. IPPP1/443-1180/09-2/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1180/09-2/AW
sprzedaż o charakterze ciągłym, różnice kursowe
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 13.11.2009r. (data wpływu 18.11.2009r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania dokonywanych dostaw za sprzedaż o charakterze ciągłym, oraz różnic kursowych - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18.11.2009r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania dokonywanych dostaw za sprzedaż o charakterze ciągłym, oraz różnic kursowych.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Spółka dokonuje dostaw towarów do kontrahenta z siedzibą w Słowacji (dalej klient). Dokonywane przez Spółkę dostawy są przedmiotem wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów z Polski do Słowacji. Spółka posiada dowody wymienione w art. 42 ust. 3, które łącznie potwierdzają dostarczenie towarów do nabywcy znajdującego się na terytorium Słowacji w związku z tym powyższa dostawa towarów podlega opodatkowaniu według stawki podatku 0%.
Spółka dysponuje dostępem internetowym do oprogramowania klienta, które wskazuje stany magazynowe i przewidywaną produkcję. Pracownicy Spółki odpowiedzialni za sprzedaż mają za zadanie kontrolowanie stanów magazynowych klienta tak, aby zapewniały one ciągłość produkcji. W związku z tym, poszczególne partie towarów są wysyłane przez Spółkę do klienta w taki sposób, który zapewnia ciągłość jego produkcji i gwarantuje, że klient ma określoną ilość towaru do swojej dyspozycji na magazynie. Na tej podstawie Spółka jest również w stanie planować częstotliwość oraz zawartość poszczególnych dostaw do swojego klienta.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right