Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16.11.2010, sygn. IBPP3/443-623/10/DG, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-623/10/DG

Wykonywanie usług związanych z nieruchomościami poza terytorium kraju (spawanie rurociągu)

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 26 lipca 2010r. (data wpływu 19 sierpnia 2010r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowaniu usług wykonywanych na zlecenie niemieckiego kontrahenta na terytorium Austrii jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 sierpnia 2010r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowaniu usług wykonywanych na zlecenie niemieckiego kontrahenta na terytorium Austrii.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca prowadzi działalność polegającą na obróbce mechanicznej elementów metalowych. W roku 2009 Wnioskodawca podpisał umowę o współpracy z niemieckim przedsiębiorcą X. Przedmiotem umowy było wykonanie spawania konstrukcji metalowych na budowie stacji gazowej w Niemczech. Zgodnie z art. 27 ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku VAT (przed nowelizacją) podatek VAT od tej czynności rozliczał nabywca (Wnioskodawca nie posiada w Niemczech ani siedziby, ani miejsca zamieszkania, ani miejsca prowadzenia działalności; Wnioskodawca uzyskał w niemieckim urzędzie skarbowym zwolnienie z obowiązku potrącania podatku dochodowego). Wnioskodawca wystawiał niemieckiej firmie fakturę bez wykazywania i naliczania podatku VAT. Transakcję tą ujmował w deklaracji VAT-7 jako świadczenie usług poza terytorium kraju (poz. 21 deklaracji).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00