Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 31.08.2010, sygn. IBPP2/443-484/10/RSz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-484/10/RSz

ustalenie obowiązku podatkowego dla dostawy usługi elektronicznej, udokumentowania faktu posiadania przez kontrahenta statusu podatnika oraz rozliczenia opisanej we wniosku transakcji

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 21 maja 2010r. (data wpływu 31 maja 2010r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia obowiązku podatkowego dla dostawy usługi elektronicznej, udokumentowania faktu posiadania przez kontrahenta statusu podatnika oraz rozliczenia opisanej we wniosku transakcji jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 maja 2010r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia obowiązku podatkowego dla dostawy usługi elektronicznej, udokumentowania faktu posiadania przez kontrahenta statusu podatnika oraz rozliczenia opisanej we wniosku transakcji.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca wykonał usługę niematerialną, o której mowa art. 28l punkt 10 ustawy, tj. usługę elektroniczną na rzecz kontrahenta, który posiada siedzibę i miejsce stałego prowadzania działalności na terenie UE ale innym niż terytorium RP (Rumunia). Kontrahent na potrzeby transakcji podał Wnioskodawcy Numer Identyfikacji Podatkowej pod jakim jest zarejestrowany na terenie własnego kraju, nie jest to Numer Identyfikacji Podatkowej na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych (VAT-UE). Kontrahent - zgodnie z jego oświadczeniem nigdy nie został zarejestrowany na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych, nie ma też nadanego w związku z tym numeru VAT-UE. Kontrahent na terenie własnego kraju wykonuje tylko i wyłącznie usługi przedmiotowo zwolnione z VAT (usługi medyczne) w związku z czym nie jest czynnym płatnikiem VAT w rozumieniu przepisów własnego kraju.

-miejscem świadczenia usług jest miejsce, gdzie podmioty te posiadają siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub miejsce zwykłego pobytu.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00