Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12.04.2010, sygn. IBPBII/1/436-9/10/MZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

Czy dodatnia wartość firmy, która zostanie wykazana w księgach kupującego zorganizowaną cześć przedsiębiorstwa, podlega opodatkowani podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 05 stycznia 2010r. (data wpływu do tut. Biura 11 stycznia 2010r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania dodatniej wartości firmy w związku z nabyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 stycznia 2010r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania dodatniej wartości firmy w związku z nabyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca (Spółka akcyjna) rozważa możliwość zakupu zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Zorganizowana część przedsiębiorstwa została wyodrębniona organizacyjnie i finansowo, samodzielnie realizuje swoje zadania gospodarcze przy pomocy zespołu składników materialnych i niematerialnych w postaci zapasów w magazynach, środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, należności, środków pieniężnych i zobowiązań. W wyniku tej transakcji wnioskodawca wprowadzając do ksiąg poszczególne składniki majątkowe wchodzące w skład zorganizowanej części przedsiębiorstwa, wprowadzi również dodatnią wartość firmy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00