Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22.11.2010, sygn. ITPP3/443-141/10/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-141/10/JK

Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, iż w świetle art. 86 ust. 1, ust. 2 w zw. z art. 88 ust. 1 w zw. z art. 106 ust. 1 i ust. 10 ustawy o VAT, Wnioskodawca ma prawo do odliczania podatku VAT na podstawie faktur przesłanych drogą elektroniczną bez zastosowania bezpiecznego podpisu elektronicznego lub systemu EDI?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 1 września 2010 r. (data wpływu 6 września 2010 r.) uzupełnionym i zmienionym pismem z dnia 9 listopada 2010 r. o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczące podatku od towarów i usług w zakresie możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającą z faktur otrzymanych pocztą elektroniczną bez stosowania podpisu elektronicznego lub systemu wymiany danych elektronicznych (EDI) - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 września 2010 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczący podatku od towarów i usług w zakresie możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającą z faktur otrzymanych pocztą elektroniczną bez stosowania podpisu elektronicznego lub systemu wymiany danych elektronicznych (EDI).

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest spółką akcyjną z siedzibą oraz miejscem zarządu na terenie kraju podlegającą w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku CIT. Spółka zamierza przyjmować od swoich kontrahentów (krajowych i zagranicznych) faktury VAT -niebędące fakturami elektronicznymi z podpisem elektronicznym - drogą elektroniczną. Faktury będą następnie przez obie strony transakcji (Wnioskodawcę i kontrahenta) drukowane i przechowywane w formie papierowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00