Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 27.10.2010, sygn. ITPP1/443-765/10/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-765/10/AJ

Dokumentowanie sprzedaży.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 4 sierpnia 2010 r. (data wpływu 6 sierpnia 2010 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentowania sprzedaży jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 sierpnia 2010 roku został złożony wniosek, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentowania sprzedaży.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Prowadzi Pani przedsiębiorstwo handlowo-usługowe, zajmujące się handlem artykułami hydraulicznymi i usługami w zakresie remontów ogólnobudowlanych i hydraulicznych. W dniu 10 maja 2010 r. pracownik przedsiębiorstwa wystawił fakturę VAT gotówkową dla klienta (osoby fizycznej, nieprowadzącej działalności gospodarczej), nie fiskalizując sprzedaży. Pracownik wręczył oryginał wystawionej faktury VAT klientowi, przyjął od niego zapłatę, następnie usunął wystawioną fakturę z rejestru sprzedaży, znajdującego się w programie komputerowym i zataił fakt wystawienia faktury oraz przyjęcia zapłaty przed właścicielem przedsiębiorstwa. Faktura wystawiona przez pracownika i wręczona klientowi dotyczyła usługi montażu instalacji centralnego ogrzewania w domu mieszkalnym (PKOB 111). Pracownik powinien zastosować podatek w wysokości 7%, natomiast wystawił fakturę na sprzedaż towaru (materiałów instalacyjnych, które zostały zużyte w celu wykonania usługi) i zastosował stawkę w wysokości 22%.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00