Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14.10.2010, sygn. ITPP1/443-695b/10/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-695b/10/AJ
Moment zaewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 12 lipca 2010 r. (data wpływu 19 lipca 2010 r.), uzupełnionyw dniu ***, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu zaewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kasy rejestrującej - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 lipca 2010 roku został złożony wniosek, uzupełniony, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu zaewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka prowadzi działalność gospodarczą świadcząc m.in. poniższe usługi:
- wywozu nieczystości stałych z pojemników (PKWiU 90.02),
- dzierżawy pojemników (jako odrębna usługa) (PKWiU 71.21.13),
- wywozu nieczystości płynnych ((PKWiU 90.01),
- sanitarne i pokrewne (PKWiU 90.03),
- robót remontowo - budowlanych,
- robót budowlano - drogowych,
- usługi transportowe,
- wynajmu nieruchomości dla osób prawnych (PKWiU 70.20.12),
- sprzedaży materiałów i towarów.
Usługi świadczone są zarówno osobom prawnym, jak i osobom fizycznym nie prowadzącym działalności gospodarczej oraz rolnikom ryczałtowym. Wywozu nieczystości stałych z pojemników Spółka dokonuje na podstawie umów zawartych indywidualnie z każdym z odbiorców. Podpisana umowa określa częstotliwość świadczonych usług, terminowość wystawiania faktur dokumentujących wykonane usługi oraz terminy płatności za wystawione faktury. W przypadku gdy odbiorca nie wystawia pojemnika ze śmieciami, lub gdy zawiesza na pewien okres usługi wywóz nieczystości, z różnych względów, wówczas naliczana mu jest tylko dzierżawa pojemnika, również potwierdzona wystawioną fakturą. Także inne usługi świadczone przez Spółkę każdorazowo potwierdzane są fakturami wystawianymi dla każdego odbiorcy, czy to będącego osobą fizyczną, czy prawną. Faktury wystawiane są również przy sprzedaży materiałów i towarów.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right