Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 04.10.2010, sygn. ITPP1/443-659a/10/DM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-659a/10/DM

Prawo do odliczenia z faktur wystawionych na inny podmiot (zbywcę przedsiebiorstwa), konieczność korekty - nastepstwo prawne art. 93a § 1 pkt 2 Ordynacji podatkowej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 9 lipca 2010 r. (data wpływu) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego przez nabywcę przedsiębiorstwa - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 lipca 2010 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie m.in. braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego przez nabywcę przedsiębiorstwa.

W złożonym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Zarząd Spółki z o.o. planuje przejąć w zamian za udziały przedsiębiorstwo osób fizycznych w rozumieniu Kodeksu cywilnego, które jest obecnie prowadzone w formie spółki cywilnej, będącej podatnikiem podatku od towarów i usług, wykonującym wyłącznie czynności opodatkowane. W skład przedsiębiorstwa wchodzą: wartości niematerialne i prawne, w tym prawo ochronne do znaku towarowego, środki trwałe, środki pieniężne w kasie i na rachunkach bankowych, należności i zobowiązania, w tym zobowiązania z tytułu umów leasingu operacyjnego. Wartość przejętego przedsiębiorstwa zostanie wyceniona według wartości godziwej (rynkowej lub dokonanej przez niezależnego eksperta), która będzie równa wartości udziałów objętych przez wnoszących przedsiębiorstwo przedsiębiorców. Spółka z o.o. jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, wykonuje wyłącznie czynności opodatkowane.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00