Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.10.2010, sygn. ITPP3/443-110a/10/ZG, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-110a/10/ZG
Nie ma możliwości wystawienia faktury w formie papierowej i przesłania obrazu tej faktury w formie elektronicznej nawet za zgodą kontrahenta.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa (t. j. z 2005 roku Dz. U. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 6 lipca 2010 roku (data wpływu 09.07.2010r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie przekazywania oryginału faktury kontrahentowi za pomocą poczty e-mail - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 lipca 2010 roku został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie przekazywania oryginału faktury kontrahentowi za pomocą poczty e-mail.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka jest czynnym podatnikiem podatku VAT i wykonuje czynności opodatkowane podatkiem VAT wystawiając w związku z tym faktury zgodnie z przepisem art. 106 ust. 1 ustawy o podatku VAT. Do tej pory Spółka wystawia w formie papierowej faktury dotyczące wykonanych przez nią czynności opodatkowanych i przechowuje kopie tych faktur również w formie papierowej, a nadto przesyła te faktury w formie papierowej odbiorcom dostaw i usług.
Spółka otrzymuje, w szczególności od kontrahentów z zagranicy (UE) żądania, aby przysłać im faktury w formie elektronicznej nie opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right