Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.09.2010, sygn. ITPB3/423-270a/10/MT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-270a/10/MT

Jak ustalić wartość początkową nabytych przez Wnioskodawcę w ramach aportu przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części poszczególnych składników majątku, spełniających warunki uznania ich za środki trwałe albo wartości niematerialne i prawne, które nie były ujęte w Ewidencji Zbywcy?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 31 maja 2010 r. (data wpływu 8 czerwca 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych nabytych w ramach aportu przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 czerwca 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych nabytych w ramach aportu przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. jest polskim rezydentem dla celów podatkowych. Jej rok podatkowy kończy się 30 września każdego roku kalendarzowego. Możliwe, że w przyszłości Spółka otrzyma tytułem wkładu niepieniężnego (aport) zespół składników stanowiący zorganizowaną część przedsiębiorstwa (ZCP) lub przedsiębiorstwo (P) w rozumieniu art. 4a ust. 3 lub ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Wkład niepieniężny zostanie wniesiony najprawdopodobniej przez inną polską spółkę kapitałową (Zbywca).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00