Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 09.07.2010, sygn. ITPB1/415-368/10/DP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-368/10/DP

Czy w przypadku użyczenia synowi lokalu użytkowego znajdującego się w budynku wykorzystywanym przez Wnioskodawcę w działalności gospodarczej, Wnioskodawca ma prawo korzystać z opodatkowania w formie karty podatkowej?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. jedn. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zmianami) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 8 kwietnia 2010 r. (data wpływu 12 kwietnia 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej w formie karty podatkowej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 kwietnia 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej w formie karty podatkowej.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Prowadzi Pani pozarolniczą działalność gospodarczą opodatkowaną w formie karty podatkowej. Działalność ta polega na świadczeniu usług w zakresie elektromechaniki, z wyjątkiem dźwigowej, chłodniczej i pojazdowej, tj. usług wymienionych w załączniku nr 4 pod poz. 20 ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Do prowadzonej działalności gospodarczej wykorzystywany jest budynek użytkowy stanowiący własność Pani i Pani męża. W latach 2006 - 2007 budynek został rozbudowany, a od materiałów budowlanych zużytych do rozbudowy odliczono w całości podatek naliczony. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego nie dokonał jeszcze odbioru rozbudowanego budynku. Jednakże rozbudowa przedmiotowego budynku nie uniemożliwiała korzystania z tegoż budynku. W dniu 14 września 2006 r. zawarła Pani z synem umowę użyczenia lokalu znajdującego się w ww. budynku. Użyczony lokal wykorzystywany jest dla celów prowadzonej przez syna działalności gospodarczej. Ponadto, w tym samym dniu, tj. 14 września 2006 r. podpisała Pani z synem protokół ustalający wysokość wydatków ponoszonych przez Panią na utrzymanie całego budynku, związanych z użyczonym lokalem. Zgodnie z przedmiotowym protokołem, do ustalenia wysokości kosztów przypadających na użyczony lokal przyjęto:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00