Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 27.01.2010, sygn. ITPB2/436-165/09/TJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

Opodatkowanie podatkiem od czynności cywilnoprawnych wniesienia do spółki osobowej aportu w postaci znaków towarowych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 26 października 2009 roku (data wpływu 29 października 2009 roku) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych wniesienia do spółki osobowej wkładu niepieniężnego w formie znaków towarowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 października 2009 roku został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych wniesienia do spółki osobowej znaków towarowych w formie wkładu niepieniężnego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca, będący spółką akcyjną, prowadzi działalność opodatkowaną VAT i jest właścicielem znaków towarowych. Większość posiadanych znaków towarowych zarejestrowana jest w Urzędzie Patentowym RP i objęta prawami ochronnymi, w rozumieniu ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej (t. jedn. Dz. U. z 2003 r. Nr 119, poz. 1117 ze zmianami), natomiast w stosunku do jednego ze znaków prawo ochronne wygasło, w związku z czym uznać należy, że w chwili obecnej znak ten jest znakiem towarowym niezarejestrowanym w Urzędzie Patentowym. Spółka zamierza zawiązać spółkę osobową prawa handlowego, np. komandytowa lub jawną, w której zostanie wspólnikiem. Po zawiązaniu spółki osobowej, Wnioskodawca zamierza wnieść znaki towarowe w formie wkładu niepieniężnego do spółki osobowej. Wartość poszczególnych, wnoszonych przez Wnioskodawcę znaków towarowych, określona zostanie w umowie spółki (i/lub zmianie umowy spółki). Wnioskodawca przewiduje przy tym, że wartość rynkowa znaków towarowych określona na dzień ich wniesienia do spółki osobowej, będzie wyższa od wartości kosztów poniesionych przez Wnioskodawcę na wytworzenie lub nabycie tych znaków towarowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00