Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 03.12.2009, sygn. ILPB3/423-761/09-2/MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-761/09-2/MM
Czy odsetki wypłacane przez Spółkę w związku z przystąpieniem do nienazwanej umowy typu cash pooling polegającej na zarządzaniu płynnością finansową, będą korzystały z preferencyjnej stawki podatku u źródła w wysokości 5% na podstawie polsko brytyjskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, o ile Spółka uzyska certyfikat rezydencji Agenta?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością reprezentowanej przez Pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia 08 września 2009 r. (data wpływu 10 września 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy odsetki wypłacane przez Spółkę w związku z przystąpieniem do umowy typu cash pooling, będą korzystały z preferencyjnej stawki podatku u źródła w wysokości 5% na podstawie polsko - brytyjskiej konwencji o unikaniu podwójnego opodatkowania, o ile Spółka uzyska certyfikat rezydencji Agenta jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 września 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy odsetki wypłacane przez Spółkę w związku z przystąpieniem do umowy typu cash pooling, będą korzystały z preferencyjnej stawki podatku u źródła w wysokości 5% na podstawie polsko - brytyjskiej konwencji o unikaniu podwójnego opodatkowania, o ile Spółka uzyska certyfikat rezydencji Agenta.