Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.09.2009, sygn. ILPP1/443-690/09-4/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-690/09-4/AW

Premia pieniężna

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o. przedstawione we wniosku z dnia 28 maja 2009 r. (data wpływu 3 czerwca 2009 r.), uzupełnionym pismem z dnia 29 lipca 2009 r. (data wpływu 3 sierpnia 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentowania otrzymanych premii pieniężnych w zamian za osiągnięcie określonego obrotu oraz terminowe regulowanie należności jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 czerwca 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentowania otrzymanych premii pieniężnych w zamian za osiągnięcie określonego obrotu oraz terminowe regulowanie należności. Powyższy wniosek uzupełniono pismem z dnia 29 lipca 2009 r. o doprecyzowanie przedstawionego stanu faktycznego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Spółka jest firmą handlową. W ramach działalności Spółka dokonuje zakupu towarów zarówno od dostawców krajowych, jak i dostawców zagranicznych z państw członkowskich, jak i od dostawców prowadzących działalność na terytorium państw trzecich. W związku z dużą wartością zakupów niektórzy dostawcy po zakończeniu roku, półrocza lub kwartału przyznają Spółce premie pieniężne za dokonywane zakupy towarów.

Udzielenie i wysokość przyznanych premii od niektórych dostawców wynika z wcześniej zawartych umów, natomiast część dostawców przyznaje Spółce premie bez wcześniejszego określenia zasad, tj. w drodze uznaniowości lub w wyniku negocjacji i rozmów handlowych prowadzonych zwykle pod koniec lub po zakończeniu roku, półrocza czy kwartału. Nigdy przyznanie premii nie wiąże się z dodatkowymi obowiązkami, usługami czy też ewentualnymi sankcjami. Premie te zależą tylko i wyłącznie od poziomu dokonywania zakupów w określonym okresie czasu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00