Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.07.2009, sygn. ILPB3/423-325/09-2/HS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-325/09-2/HS

1. Czy sposób ustalenia wartości początkowej (zastosowany kurs) jest prawidłowy?
2. Czy różnice pomiędzy wartością początkową licencji, ustaloną jak w stanie faktycznym, a wartością wynikającą z wystawionych faktur (kwoty te będą rożne ze względu na przeliczanie rat w eur na pln wg kursu z dnia wystawienia faktury) korygują cenę nabycia (wartość początkową) nabytej licencji?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z dnia 05 maja 2009 r. (data wpływu 07.05.2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia wartości początkowej wartości niematerialnej i prawnej oraz różnic kursowych powodujących jej korektę jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 07 maja 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia wartości początkowej wartości niematerialnej i prawnej oraz różnic kursowych powodujących jej korektę.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Spółka w lipcu 2008 r. w ramach programu udzielania licencji tzw. enterprise agrement zawarła umowę na zakup oprogramowania firmy X (dalej: umowa). Na jej podstawie Spółka nabyła licencje na oprogramowanie komputerowe.

Umowa jest podpisana na okres 3 lat. Cena za licencję została określona w euro, natomiast faktury będą wystawiane w złotych polskich, stanowiących równowartość określonej kwoty w euro. Płatność nastąpi na podstawie trzech faktur. Każda z nich zawierać będzie kwotę odpowiadającą 1/3 całkowitego zobowiązania wynikającego z zamówionych licencji. Pierwsza część wynagrodzenia zostanie zafakturowana po podpisaniu umowy, a następne dwie faktury w kolejne rocznice zawarcia umowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00