Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.01.2009, sygn. ILPP2/443-939/08-3/ISN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-939/08-3/ISN

Korekta faktury dokumentującej WDT w przypadku, gdy nabywca podał błędnie numer VAT UE.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej, przedstawione we wniosku z dnia 7 października 2008 r. (data wpływu 14 października 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokonania korekty faktury jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 października 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokonania korekty faktury.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca w ramach prowadzonej działalności dokonuje odpłatnej sprzedaży towarów do nabywców - kontrahentów zagranicznych, będących podatnikami podatku od wartości dodanej, w ramach wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów. Do przedmiotowej sprzedaży Spółka (zarejestrowana dla WDT/WNT) stosuje stawkę 0%, zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 1 i 2 ustawy VAT, gdyż.:

  • towar, będący przedmiotem dostawy zostaje wywieziony z terytorium kraju i dostarczony do nabywcy na terytorium państwa członkowskiego inne niż terytorium kraju - przy czym nie w każdym przypadku miejsce dostarczenia jest tożsame z miejscem siedziby nabywcy (np. nabywcą jest firma holenderska, a towar zostaje dostarczony zgodnie z dyspozycją kupującego na terytorium Niemiec);
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00