Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 03.12.2009, sygn. IPPP2/443-1043/09-2/PW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-1043/09-2/PW
Mając na uwadze okoliczności stanu faktycznego, T wnosi o rozstrzygnięcie, czy zgodnie z brzemieniem przepisu art. 28 ust. 6 w związku z art. 28 ust. 5 in fine, Ustawy o VAT, miejscem świadczenia opisanej w stanie faktycznym usługi pośrednictwa nabywanej przez Spółkę, jest terytorium Austrii, tj. państwa członkowskiego, które wydało Spółce (usługobiorcy) numer identyfikacyjny dla celów podatku od wartości dodanej podawany dla tej transakcji?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 24 września 2009r. (data wpływu 28 września 2009r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia usług pośrednictwa jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 września 2009r. wpłynął w/w wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia usług pośrednictwa.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
T (dalej jako; T, Spółka lub Wnioskodawca) zaznacza, że niniejszy wniosek dotyczy sposobu opodatkowania usługi pośrednictwa, świadczonej przez kontrahenta Spółki na jej rzecz. Dotychczas kontrahent dokumentował świadczenie usługi pośrednictwa wystawiając faktury VAT, gdzie usługa ta była opodatkowana według podstawowej stawki VAT w wysokości 22%. W związku z powyższym, w dniu 30 czerwca 2009 r. (data wpłynięcia wniosku do organu podatkowego) T wystąpił z wnioskami o zwrot podatku VAT zapłaconego w fakturach od kontrahenta, wystawionych w 2008 i 2009 r. w trybie Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwrotu podatku od towarów i usług niektórym podmiotom z dnia 23 kwietnia 2004 (Dz. U. Nr 89, poz. 851 z późn. zm.). Niemniej jednak, niniejszy wniosek o wydanie indywidualnej interpretacji dotyczy jedynie sposobu opodatkowania VAT usługi opisanej w treści wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej i w tym też kontekście nie ma związku z procedurą nakierowaną na uzyskanie zwrotu VAT przez T. Mając to na uwadze, T oświadcza, że elementy stanu faktycznego objęte wnioskiem nie są przedmiotem toczącego się postępowania podatkowego, kontroli podatkowej, postępowania kontrolnego organu kontroli skarbowej oraz że w tym zakresie sprawa nie została rozstrzygnięta, co do jej istoty w decyzji lub postanowieniu organu podatkowego lub organu kontroli skarbowej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right