Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.07.2009, sygn. IPPP2/443-419/09-2/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-419/09-2/MS

VAT - w zakresie miejsca świadczenia usług

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 10 kwietnia 2009r. (data wpływu 14 kwietnia 2009r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia usług - jest nieprawidłowe

UZASADNIENIE

W dniu 14 kwietnia 2009r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia usług.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

X Sp.z o.o jest spółką dystrybucyjno-handlową działającą na rynku polskim w zakresie dystrybucji środków oraz preparatów ochrony roślin. Oprócz powyższej działalności X zajmuję się również produkcją pestycydów i pozostałych środków agrochemicznych.

Jednym z dostawców środków ochrony roślin, dystrybuowanych przez X, jest austriacka spółka Y . Wprowadzenie przez X środków oraz preparatów ochrony roślin na rynek Polski jest możliwe po przeprowadzeniu doświadczeń oraz dokonania rejestracji tych produktów w Polsce. W związku z powyższym X świadczy, na zlecenie Y , usługi w zakresie przeprowadzania doświadczeń na preparatach i produktach. X dokonuje również rejestracji tychże preparatów oraz produktów. Po dokonaniu rejestracji możliwa jest sprzedaż preparatów i produktów na polskim rynku. Przeprowadzanie doświadczeń na preparatach oraz produktach jest zlecane przez X wyspecjalizowanym podmiotom np. Instytutowi Ochrony Roślin. W ramach tych doświadczeń na preparatach oraz produktach przeprowadzane są badania. Dokonywane jest również uzupełnianie badań sprawozdawczych produktów i preparatów min. w warunkach polowych. W ramach usług rejestracyjnych X dokonuje rejestracji nowych produktów i preparatów oraz rejestracji aktualizujących w oparciu o wymogi prawa Unii Europejskiej. Procedura rejestracyjna produktów i preparatów polega min. na:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00