Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.03.2009, sygn. IPPP1/443-76/09-2/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-76/09-2/AP

Czy wnioskodawca postępuje prawidłowo wystawiając faktury korygujące do zera na ustępującego oraz faktury zaliczkowe na wstępującego opiewające na kwoty, na które uprzednio wnioskodawca wystawił faktury zaliczkowe na ustępującego (kupującego)?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 20.01.2009 r. (data wpływu 26.01.2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości wystawiania faktur korygujących oraz faktur zaliczkowych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26.01.2009 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości wystawiania faktur korygujących oraz faktur zaliczkowych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Spółka zawiera umowy przedwstępne sprzedaży lokali mieszkalnych, w ramach których zobowiązuje się do wybudowania, ustanowienia odrębnej własności wraz z odpowiednimi udziałami w nieruchomości wspólnej lokali mieszkalnych (własność części wspólnych budynku oraz w prawie użytkowania wieczystego gruntu, na którym budynek ten będzie posadowiony) i sprzedaży na rzecz kupującego lokali mieszkalnych. Umowy te obejmują również miejsca postojowe (w tym miejsca postojowe w garażach). Przykładowo, umowa z dnia 22.06.2006 r. dotyczy 30 lokali mieszkalnych w budynku wielorodzinnym oraz odpowiedniego udziału we współwłasności lokalu niemieszkalnego wielostanowiskowego garażu wraz z uprawnieniem do wyłącznego korzystania z 30 miejsc postojowych w tym garaży.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00