Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20.01.2009, sygn. IPPP1-443-1985/08-2/IZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-1985/08-2/IZ
W przypadku braku możliwości ustalenia które z towarów oznaczonych co do gatunku są zwracane, możliwe jest wystawienie faktury korygującej (faktur korygujących) odnoszącej się do pierwszej faktury sprzedaży z danego okresu rozliczeniowego. Stronie przysługuje prawo do odliczenia podatku z faktury dokumentującej nabycie usługi związanej z działalnością opodatkowaną.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 09.10.2008 r. (data wpływu 27.10.2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawiania faktury korygującej i prawa do odliczenia podatku jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 27.10.2008 r. do tut. Organu wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawiania faktury korygującej.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Spółka jest podmiotem posiadającym siedzibę w Niemczech, zarejestrowanym dla potrzeb podatku od towarów i usług w Polsce. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka nabywa części elektroniczne do produkcji sprzętu komputerowego, np. baterie (dalej: towary) poza granicami Unii Europejskiej, m.in. w fabrykach w M i na F. Towary te następnie sprowadzane są do Polski, gdzie Strona umieszcza je w magazynie lub w składzie celnym, skąd towary są sprzedawane do kontrahenta, tj. producenta sprzętu komputerowego. Kontrahent Podatnika pobiera towary z magazynu lub ze składu celnego na podstawie aktualnego zapotrzebowania na towary w sposób ciągły tj. w zależności od potrzeb procesu produkcyjnego. W oparciu o informacje dotyczące aktycznych pobrań towarów z magazynu bądź składu celnego Spółka wystawia na rzecz kontrahenta faktury sprzedaży VAT.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right