Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 04.09.2009, sygn. IBPP2/443-437/09/ASz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-437/09/ASz

Opodatkowanie sprzedaży lokalu mieszkalnego lub biurowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 12 maja 2009r. (data wpływu 9 czerwca 2009r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży lokalu mieszkalnego lub biurowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 czerwca 2009r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie opodatkowania sprzedaży lokalu mieszkalnego lub biurowego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca, w grudniu 2006r. na podstawie aktu notarialnego Rep A numer XXXX zakupił budynek niemieszkalny będący towarem używanym w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług (§ 14 Aktu Notarialnego) z przeznaczeniem na remont i adaptację dla celów mieszkaniowych. Zakup został sfinansowany kredytem udzielonym również w grudniu 2006r. na zakup nieruchomości. Wnioskodawca zakupił budynek po długich poszukiwaniach w agencjach nieruchomości w celu realizacji własnych potrzeb mieszkaniowych, które do czasu zakupu przedmiotowej nieruchomości były niezrealizowane. Poszukując nieruchomości w wyspecjalizowanych agencjach, Wnioskodawca szukał lokalu, który spełniałby funkcjonalność jedynie na poziomie mieszkalnym. Jednak podczas tych działań pojawiła się tzw. okazja, czyli zakup nieruchomości w dobrym punkcie miasta za cenę, która w tamtym czasie była dla Wnioskodawcy satysfakcjonująca. Wnioskodawca miał w planie zamieszkanie, po remoncie i adaptacji, na jednej z kondygnacji oraz zamieszkanie w tym samym budynku (na drugiej kondygnacji) rodziców Wnioskodawcy, którzy mieszkają obecnie w J., a także przygotowanie lokalu pod własną działalność na parterze budynku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00