Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.04.2009, sygn. IBPBII/1/436-42/09/MZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/1/436-42/09/MZ
Czy wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci oddziału spółki z o.o. do nowo powołanej spółki celowej będzie stanowić czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 21 stycznia 2009r. (data wpływu do tut. Biura 09 lutego 2009r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej m.in. podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych wniesienia wkładu do nowo powstałej spółki celowej - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 09 lutego 2009r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej m.in. podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych wniesienia wkładu do nowo powstałej spółki celowej.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca (spółka z o.o.) prowadzi działalność w zakresie wynajmu powierzchni biurowej i komercyjnej (działalność w zakresie wynajmu) oraz dodatkowo do stycznia 2009r. prowadził działalność w zakresie handlu meblami (działalność handlowa).
W skład majątku wnioskodawcy wchodzi m.in. własność zabudowanej nieruchomości gruntowej. Nieruchomość w momencie nabycia zabudowana była budynkiem o charakterze komercyjnym wykorzystywanym w zakresie wynajmu powierzchni komercyjnej i biurowej oraz terenu pod powierzchnię reklamową. Po nabyciu wnioskodawca nadal prowadził powyższą działalność wykorzystując nieruchomość, a sama nieruchomość wprowadzona została do ewidencji środków trwałych wnioskodawcy. W chwili obecnej wnioskodawca prowadzi ewidencję księgową w sposób umożliwiający ustalenie wyniku finansowego prowadzonej na nieruchomości działalności w zakresie wynajmu. Wnioskodawca założył odrębny rachunek bankowy służący prowadzeniu rozliczeń związanych z nieruchomością. W strukturze przedsiębiorstwa wnioskodawcy została wyodrębniona komórka organizacyjna odpowiadająca za działalność prowadzoną na nieruchomości, w tym osoba sprawująca nadzór nad tą działalnością.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right