Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.01.2009, sygn. IBPBII/1/436-11/08/MZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

Czy w przypadku zniesienia współwłasności na drodze orzeczenia sądu podlega ono podatkowi od czynności cywilnoprawnych i w jakiej wysokości?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana X przedstawione we wniosku z dnia 31 października 2008r. (data wpływu do tut. Biura 12 listopada 2008r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania zniesienia współwłasności nieruchomości dokonanego w drodze orzeczenia sądowego - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 listopada 2008r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej m.in. podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania zniesienia współwłasności nieruchomości dokonanego w drodze orzeczenia sądowego.

W pozycji 34 wniosku ORD-IN wnioskodawca zaznaczył, że sprawa dotyczy zdarzenia przyszłego jednak treść wniosku oraz wskazanie w pozycji 45 wniosku jako przepisów będących przedmiotem interpretacji art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. f) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, tj. przepisu dotyczącego zniesienia współwłasności wskazuje jednoznacznie, że wniosek dotyczy opodatkowania zniesienia współwłasności dokonanego orzeczeniem sądowym, czyli zaistniałego stanu faktycznego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00