Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 16.06.2009, sygn. ITPB1/415-245a/09/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-245a/09/MR
podział przez wydzielenie spółki kapitałowej
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 25 marca 2009 r. (data wpływu), uzupełnionym w dniu 1 czerwca 2009 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie uznania spółki pozostałej po wydzieleniu za zorganizowaną cześć przedsiębiorstwa - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 marca 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie uznania spółki pozostałej po wydzieleniu za zorganizowaną cześć przedsiębiorstwa.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Podstawowa działalność Spółki - Wnioskodawcy, tj. handel hurtowy i detaliczny artykułami elektrycznymi realizowana jest w jej siedzibie oraz w jej oddziałach. Zarząd Spółki oraz dział sprzedaży i marketingu mieści się w siedzibie Spółki. Spółka posiada także majątek trwały w postaci nieruchomości zabudowanych (biurowców, magazynów, hal) i nieruchomości gruntowych. Wymieniony majątek jest przedmiotem najmu i z tego tytułu Spółka uzyskuje przychody. Działalność podstawowa oraz działalność związana z nieruchomościami jest odpowiednio wydzielona w sposób umożliwiający rozdzielenie przychodów i kosztów związanych z ich rodzajem. W istniejącym przedsiębiorstwie (Spółce) występuje wydzielenie zespołu składników materialnych i niematerialnych, w tym zobowiązań przeznaczonych do realizacji określonych zadań gospodarczych, które mogłyby stanowić niezależne przedsiębiorstwo samodzielnie realizujące te zadania. Wydzielenie odbywa się na płaszczyźnie organizacyjnej, finansowej i funkcjonalnej oraz ma odzwierciedlenie w strukturze Spółki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right