Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.11.2008, sygn. IPPB5/423-56/08-2/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-56/08-2/AJ

Czy w związku z przedstawionym zdarzeniem przyszłym, w stanie faktycznym opisanym przez spółkę we wniosku w przypadku dokonywania przez spółkę płatności za oddane jej w leasing urządzenia przemysłowe, dla których odbiorcą należności będzie T. UK, spółka, na podstawie art. 12 konwencji z dnia 20 lipca 2006 r. zawartej między Rzecząpospolitą Polską a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od zysków majątkowych (Dz.U. nr 250, poz. 1840; dalej; upo-uk), będzie zobowiązana do pobrania podatku u źródła w wysokości 5% wypłacanej T UK należności ?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 15.09.2008 r. (data wpływu 29.09.2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej opodatkowania należności podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy leasingu z rezydentem brytyjskim jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29.09.2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy leasingu z rezydentem brytyjskim.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

T T... Polska Sp. z o.o. (dalej; Spółka), spółka zajmująca się produkcją i sprzedażą w zakresie nowoczesnych technologii, zamierza sprzedać na rzecz T S I Ltd (dalej; T... UK), spółce prawa brytyjskiego mającej siedzibę w Londynie oraz miejsce rezydencji podatkowej w Anglii, urządzenia przemysłowe (środki trwałe) wykorzystywane do produkcji, w tym linie technologiczne, linie produkcyjne, wyposażenie techniczne itp. (dalej urządzenia przemysłowe). Następnie spółka zamierza zawrzeć z T... UK umowę leasingu (dalej; umowa leasingu) dotyczącą wybranych lub wszystkich urządzeń przemysłowych sprzedanych wcześniej na rzecz T... UK. Na podstawie umowy leasingu spółka będzie wykorzystywała za wynagrodzeniem urządzenia przemysłowe na potrzeby prowadzonej przez siebie na terytorium Polski działalności gospodarczej. T... UK będzie uprawniony do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od oddanych w leasing spółce urządzeń przemysłowych. Leasing przedmiotowych urządzeń będzie dokumentowany fakturą VAT wystawianą przez T UK, posługującego się brytyjskim numerem VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00