Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.11.2008, sygn. IPPP2/443-1500/08-2/BM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-1500/08-2/BM

UZASADNIENIE

W dniu 07 października 2008r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania uproszczonej procedury rozliczenia VAT.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka, z siedzibą w S, prowadzi działalność w zakresie handlu cementem. Spółka jest zidentyfikowana na potrzeby podatku od towarów i usług oraz dla transakcji wewnątrzwspólnotowych w Polsce, Słowacji i Niemczech. Spółka zamierza dokonywać wewnątrzwspólnotowych transakcji trójstronnych. Spółka będzie nabywać towary od H S (dalej: H) zarejestrowanego na potrzeby VAT oraz transakcji wewnątrzwspólnotowych na Słowacji, które to towary będą sprzedawane bezpośrednio do ostatecznych nabywców zlokalizowanych na terytorium Polski oraz zidentyfikowanych na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych w Polsce. Transport cementu będzie organizowany i opłacany przez Spółkę. Towary będą transportowane bezpośrednio ze Słowacji (od H) do Polski (do ostatecznego nabywcy) czyli podatnik słowacki (H) wyda ten towar bezpośrednio ostatecznemu nabywcy w Polsce. Spółka zaś na potrzeby tych transakcji zastosuje wobec słowackiego i polskiego podatnika niemiecki numer VAT UE (lub numer innego niż Polska i Słowacja kraju Unii Europejskiej oraz wskaże polskiego podatnika jako zobowiązanego do rozliczenia podatku VAT od dostawy towarów realizowanej w ramach transakcji. Spółka zawiadomi również pisemnie biuro wymiany informacji o VAT o zamiarze skorzystania z procedury uproszczonej. Dostawa towarów będzie zatem przebiegać następująco: H (stosujący słowacki numer VAT właściwy dla transakcji wewnątrzwspólnotowych) → Spółka stosująca niemiecki numer VAT (lub numer innego niż Polska i Słowacja kraju UE) właściwy dla transakcji wewnątrzwspólnotowych → ostateczny nabywca (stosujący polski numer VAT właściwy dla transakcji wewnątrzwspólnotowych)

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00