Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.11.2008, sygn. IPPP2/443-1423/08-2/KK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-1423/08-2/KK

UZASADNIENIE

W dniu 22 września 2008r. wpłynął wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, identyfikacji podatników i płatników w przedstawionym poniżej opisie stanu faktycznego.

Spółka akcyjna Oddział w Polsce z siedzibą w W (zw. Dalej Oddziałem) został utworzony w Polsce na podstawie art. 85 Ustawy o swobodzie działalności gospodarczej i wpisany do rejestru przedsiębiorców na podstawie Ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym. Oddział był podatnikiem podatku od towarów i usług na podstawie ustawy z dnia 08 stycznia 1993 r. O podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym do 01 maja 2004 r. (posiadał odrębny NIP), to jest do momentu wejścia w życie nowej ustawy z dnia 11 marca 2004 r., o podatku od towarów i usług. Oprócz niniejszego Oddziału wnioskodawca posiada w Polsce jeszcze jeden Oddział. Jako podatnik podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu całej działalności prowadzonej na terytorium Polski uważany był przez cały czas zagraniczny przedsiębiorca, tj. S AG. Z dniem wejścia w życie nowej ustawy, na podstawie art. 157 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. O podatku od towarów i usług podatnikiem podatku od towarów i usług jest S AG z siedzibą w S an der D w Ai, (zwany dalej - Zakładem W związku z tym S AG wystąpił do Urzędu Skarbowego o zarejestrowanie go jako podatnika polskiego podatku od towarów i usług i został przez Urząd Skarbowy zarejestrowany. W związku z tym, że Oddział ma odrębny NIP, Urząd Skarbowy co roku wzywa Oddział do złożenia rocznego zeznania podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych oraz deklaracji VAT- 7. Rozważane jest wystąpienie do Urzędu Skarbowego o wykreślenie odrębnego NIP dla tego Oddziału. Oddział zatrudnia pracowników, a w związku z tym, że Oddział ma odrębny NIP, pojawia się pytanie, jaki NIP podawać przy rozliczeniach zatrudnianych przez Oddział pracowników, zarówno z Urzędem Skarbowym jak i zusem.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00