Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29.07.2008, sygn. IPPB2/436-149/08-2/MZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/436-149/08-2/MZ

W powyższym stanie faktycznym Wnioskodawca prosi o potwierdzenie, że: 1.na podstawie art. 86 ust. 1 i n. ustawy o VAT będzie mu przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego VAT o kwotę podatku naliczonego VAT, który będzie wynikał z faktury, VAT wystawionej przez G... i dokumentującej nabycie przez Wnioskodawcę od G... Przedmiotu Transakcji; oraz

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 29.04.2008 r. (data wpływu 29.04.2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie umowy sprzedaży hipermarketu - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29.04.2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie umowy sprzedaży hipermarketu.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

G...Sp. z o.o. (dalej: G... lub Sprzedająca) jest właścicielem hipermarketów zlokalizowanych w centrach handlowych w kilku miastach w Polsce (w W..., J..., T..., S..., W..., K..., B..., K... i Ł...).

Sprzedająca nabyła hipermarkety w 2006 r. od G... Polska Sp. z o.o.

Sprzedaż hipermarketów na rzecz G... została opodatkowana podatkiem od towarów i usług (dalej: VAT). G... otrzymała od G... Sp. z o.o. faktury VAT, z których odliczyła podatek VAT naliczony. Na moment nabycia, związek zakupu hipermarketów ze sprzedażą opodatkowaną dokonywaną przez G... uzasadniał bowiem pełne odliczenie podatku VAT naliczonego (hipermarkety zostały oddane w najem G... Polska Sp. z o.o. - obecnie najemcą hipermarketów jest R.... Sp. z o.o i Spółka Sp. k., pozostałe powierzchnie, np. biurowe, zostały wynajęte innym podmiotom).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00