Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 15.05.2008, sygn. IP-PP2-443-331/08-4/IK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IP-PP2-443-331/08-4/IK
Czy Spółka może wystawić zbiorcze faktury korygujące, dotyczące dostaw towarów dokumentowanych fakturami w ramach kilku okresów rozliczeniowych i w sposób sumaryczny przedstawić wartość udzielonych kontrahentowi rabatów (lub zwrotów) bez odnoszenia się do wartości każdej z dostaw danego towaru, ujętych w poszczególnych fakturach pierwotnych (zgodnie ze stanem faktycznym opisanym w punkcie 1)?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 20 lutego 2008r. (data wpływu 22 lutego 2008r.) uzupełnionego pismem z dnia 25 marca 2008r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawiania zbiorczych faktur korygujących - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 lutego 2008r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawiania zbiorczych faktur korygujących.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
1.
Spółka jest producentem i dystrybutorem szerokiej gamy produktów F (dóbr szybkozbywalnych), takich jak: kosmetyki, środki czystości, artykuły spożywcze. W ramach prowadzonej działalności, Spółka współpracuje z wieloma kontrahentami, dokonując na ich rzecz sprzedaży produktów. Dostawy obejmują duże partie różnych towarów i charakteryzują się znaczną częstotliwością (w niektórych przypadkach wiele dostaw dziennie). Dodatkowo, Spółka po dokonaniu sprzedaży często udziela kontrahentom rabatów obniżających ceny uprzednio już dostarczonych towarów (standardowe działanie sprzedażowe, które ma zachęcić kontrahentów do intensywniejszej współpracy ze Spółką). W praktyce zdarza się, że dokonywane są także zwroty towarów. Z uwagi na masowy charakter dostaw dla kontrahentów, Spółka jednorazowo, w ramach rozliczeń z określonym kontrahentem dokonuje korekty cen wielu partii różnych towarów dostarczonych w ciągu kilku okresów rozliczeniowych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right