Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.02.2008, sygn. IP-PP2-443-193/08-2/KCH, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IP-PP2-443-193/08-2/KCH

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 29 stycznia 2008r. (data wpływu 04 lutego 2008r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony z otrzymanych faktur dokumentujących premie pieniężne jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 04 lutego 2008r. wpłynął wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w przedstawionym poniżej opisie stanu faktycznego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny :

Spółka sprzedaje produkty odbiorcom (zwanym dalej kontrahentami), którzy poprzez swoją sieć placówek handlowych odsprzedają towary kolejnym odbiorcom. Na podstawie umów zawartych pomiędzy Spółką a kontrahentami, Wnioskodawca jest zobowiązany do wypłacania bonusów (premii pieniężnych) za spełnienie określonych warunków. Premie pieniężne wypłacane są, jeżeli kontrahent zakupi w ciągu roku towary od Spółki o określonej wartości. W takim przypadku premie pieniężne liczone są jako procent od zrealizowanego przez kontrahenta obrotu (procent od wartości towarów zakupionych od Spółki w ciągu roku kalendarzowego). Strona przyznaje również premie pieniężne z tytułu wzrostu obrotów. Premia pieniężna z tytułu wzrostu obrotów przyznawana jest w sytuacji, gdy w konkretnym roku kalendarzowym kontrahent zakupi towary o większej wartości niż zakupił towary w poprzednim roku kalendarzowym. W takim przypadku premia pieniężna liczona jest jako procent od wzrostu wartości obrotów, czyli różnicy pomiędzy obrotami uzyskanymi w danym roku kalendarzowym a obrotami uzyskanymi w poprzednim roku kalendarzowym. W każdym przypadku wysokość obrotów, bądź wzrostu obrotów oraz stopy procentowej, na podstawie których wyliczana jest premia pieniężna uregulowane są w umowie z kontrahentem, a tym samym premia pieniężna nie ma charakteru dobrowolnego świadczenia wypłacanego przez Spółkę na rzecz kontrahentów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00