Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.01.2008, sygn. IP-PP1-443-456/07-2/JL, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IP-PP1-443-456/07-2/JL
Czy w związku z wystawieniem jednego paragonu na więcej niż 7 pozycji, można wpisać powyższe pozycje z paragonu na kolejne karty imiennego dokumentu wystawionego przez sprzedawcę, zachowując ciągłość numeracji na kolejnych jego kartach i dokonując podsumowania na ostatniej stronie ww. dokumentu wraz z dołączeniem tego paragonu do ostatniej strony?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 30 października 2007 r. (data wpływu 5 listopada 2007 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwrotu podatku VAT podróżnym w systemie TAX FREE - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 października 2007 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwrotu podatku VAT podróżnym w systemie TAX FREE.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Spółka dokonuje sprzedaży towarów m.in. dla osób fizycznych niemających stałego miejsca zamieszkania na terytorium Wspólnoty. Zgodnie z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług art. 126 ust. 1 ustawy, podróżny ma prawo do otrzymania zwrotu podatku zapłaconego przy nabyciu towarów na terytorium kraju, które w stanie nienaruszonym zostały wywiezione poza terytorium Wspólnoty w bagażu osobistym podróżnego. Podstawą dokonania zwrotu podatku jest przedstawienie przez podróżnego imiennego dokumentu wystawionego przez sprzedawcę tzw. TAX FREE. Wywóz towaru powinien być potwierdzony na tym dokumencie przez urząd celny stemplem zaopatrzonym w numerator. Do dokumentu powinien być dołączony wystawiony przez sprzedawcę paragon z kasy rejestrującej. Zdarza się jednak, iż paragon zawiera więcej pozycji niż można ująć na jednym blankiecie imiennego dokumentu tj. więcej niż 7 pozycji. W tej sytuacji, aby dopełnić obowiązku wynikającego z art. 128 ust. 2 ww. ustawy, tj. dołączenia do imiennego dokumentu wystawianego przez sprzedawcę paragonu z kasy rejestrującej, ww. dokument składa się z kilku kart TAX FREE opatrzonych tym samym numerem i jednego paragonu obejmującego wszystkie pozycje wymienione na blankietach karty TAX FREE.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right