Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.11.2008, sygn. ILPP2/443-767/08-2/MN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-767/08-2/MN

UZASADNIENIE


W dniu 21 sierpnia 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania premii pieniężnych oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.


W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca dokonuje sprzedaży towarów na rzecz X Sp. z o.o. (dalej: Kontrahent). Podstawą współpracy pomiędzy Zainteresowanym i Kontrahentem jest Umowa Handlowa. Umowa w sposób kompleksowy określa warunki współpracy pomiędzy Wnioskodawcą i Kontrahentem, w szczególności przewiduje szereg instrumentów mających na celu intensyfikację obrotów między jej stronami, np.: rabaty, wynagrodzenia za usługi w zakresie promocji towarów czy premie pieniężne.

Zgodnie z § 6 Umowy, Zainteresowany zobowiązał się do przyznania Kontrahentowi premii rocznej w wysokości określonego w Umowie procentu od wartości zakupów dokonanych przez Kontrahenta w danym roku obrotowym. Zgodnie z postanowieniami § 6 pkt 1 Umowy, w przypadku przekroczenia obrotów ponad umówioną wielkość wskazaną poniżej liczoną od wartości netto obrotów wynikających z faktur wystawianych przez Dostawcę z tytułu wszystkich dostaw dokonanych w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia roku kalendarzowego, Strony ustalają roczną premię dla Nabywcy w następującej wysokości: 5,00% od wartości całego obrotu X i Y, przy obrotach powyżej netto 100 000 zł (...). Premia pieniężna należna jest Kontrahentowi po przekroczeniu określonego poziomu obrotów. Podstawą dla wyliczenia wysokości procentowego progu premii rocznej, są łączne obroty netto zrealizowane z Dostawcą przez Nabywcę oraz spółki, dla których spółka Y S.A. z Francji jest podmiotem dominującym w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych. Premia roczna Nabywcy naliczana jest wyłącznie od obrotu nabywcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00