Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29.04.2008, sygn. ILPB3/423-111/08-2/MC, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-111/08-2/MC

Czy dokonując zapłaty niemieckiemu rezydentowi podatkowemu należności z tytułu nabycia licencji na oprogramowanie, które wykorzystywane jest w celach prowadzenia własnej działalności gospodarczej Spółki, Spółka - jako płatnik - zobowiązana będzie do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 21 ust. 2 oraz art. 26 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?


Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 24 stycznia 2008 r. (data wpływu 30.01.2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie opodatkowania należności licencyjnych płaconych spółce niemieckiej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE


W dniu 30 stycznia 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie opodatkowania należności licencyjnych płaconych spółce niemieckiej.


W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

XP Sp. z o.o. prowadzi w Polsce sieć hipermarketów i jest częścią międzynarodowej grupy K. Dla celów prowadzonej działalności gospodarczej Spółka wykorzystuje różnorodne programy komputerowe. Najistotniejsze z tych programów to SAP (system księgowy), Lotus Notes (poczta elektroniczna), PEP (system do rejestracji czasu pracy), POSition (system do obsługi kas fiskalnych), jak również bazy danych (DWH) z informacjami o umowach zawartych przez spółki z grupy K z kontrahentami. Programy te, wraz z innymi, drobniejszymi, w całości tworzą rozbudowany system oprogramowania komputerowego służący Spółce do prowadzenia operacji i kontroli procesów księgowych, finansowych, kadrowych, zaopatrzeniowych, magazynowych, sprzedażowych, zakupowych, itp.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00