Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 13.11.2008, sygn. IBPP1/443-1240/08/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/443-1240/08/AW

UZASADNIENIE

W dniu 27 sierpnia 2008r. wpłynął do tutejszego organu wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dotyczących zakupu towarów i usług związanych z realizacją zadania pod nazwą Elektroniczna gmina krok w kierunku społeczeństwa informacyjnego na obszarach wiejskich.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Przedmiotowa inwestycja została zrealizowana w obiektach samorządowych na terenie Gminy. Zadanie dotyczyło wdrożenia kompleksowego systemu e-usług publicznych oraz stworzenia systemu Publicznych Punktów Dostępu do Internetu (PIAP) w każdym sołectwie Gminy. Ponadto realizacja inwestycji była kontynuacją dotychczas podjętych działań: utworzenia serwisu www, BIP, elektronicznego obiegu dokumentów w Urzędzie Miejskim, elementów wirtualnego urzędu dla mieszkańców, utworzenie PIAP. Projekt składał się z trzech zasadniczych elementów: dokończenie platformy sprzętowo - softwareowej e-administracji w gminie, utworzenie sieci PIAP oraz Zdalnych Punktów Obsługi Petenta (ZDOP), utworzenie Centrum Udostępniania i Zarządzania Usługami (CUiZU). Przedmiotem przedsięwzięcia był zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania m.in.: 54 stanowisk komputerowych (w tym: 15 stanowisk Urząd Miejski, 39 stanowisk w 10 sołectwach), 2 skanery i urządzenia wielofunkcyjne do Biura Obsługi Mieszkańców (miejsce wejścia danych do systemu elektronicznego obiegu dokumentów), 11 urządzeń wielofunkcyjnych w ZDOP, serwer bazodanowy oraz webowy z oprogramowaniem, oprogramowanie i infrastruktura sieci VPN stanowiącej platformę zarządzania systemem e-administracji i punktów dostępowych, urządzenia bezpieczeństwa sieci, systemy operacyjne, oprogramowanie narzędziowe i biurowe, oprogramowanie antywirusowe na zakupywane stacje robocze, PIAP, ZDOP i serwery, program do obsługi i zarządzania urzędem gminy, system elektronicznego obiegu dokumentów, podpis elektroniczny kwalifikowany, podpis elektroniczny niekwalifikowany, system informacji prawnej, e-dziennik, baza firm i usług, bezpłatne konta mailowe dla mieszkańców, interface z Wrotami Podkarpacia. Podstawowym celem zrealizowanego przedsięwzięcia jest upowszechnienie dostępu i możliwości korzystania ze sprzętu i technologii informatycznych na terenie Gminy poprzez rozwój e-administracji gminnej oraz wyrównanie dysproporcji w zakresie dostępu i wykorzystania Internetu oraz innych Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych (ICT), które szczególnie defaworyzują ludność zamieszkałą na terenach wiejskich. Cele szczegółowe zrealizowanej inwestycji dotyczą zapewnienia dostępu do bezpłatnej infrastruktury komunikacji elektronicznej w każdym sołectwie gminy, wykorzystanie nowych ICT dla realizacji usług publicznych oraz użycie ICT do poprawienia efektywności pracy administracyjnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00