Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 11.07.2008, sygn. IBPP3/443-247/08/BWo (KAN- 3754/04), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-247/08/BWo (KAN- 3754/04)
Jakie są zasady fakturowania, rozliczania i ujmowania w deklaracjach w zakresie podatku od towarów i usług, wpłat i czynności wynikających z zawartej z kontrahentem litewskim umowy przerobu samochodów?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 9 kwietnia 2008r. (data wpływu 14 kwietnia 2008r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania otrzymanej zaliczki na poczet usługi świadczonej na majątku rzeczowym na rzecz kontrahenta z Litwy - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 kwietnia 2008r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania otrzymanej zaliczki na poczet usługi świadczonej na majątku rzeczowym na rzecz kontrahenta z Litwy.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
W ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej Wnioskodawca wykonuje usługi przerobu samochodów na pojazdy specjalne (pojazdy ratownictwa medycznego). Wnioskodawca zawarł umowę, zgodnie z którą dokonuje przerobu samochodów (usługi na ruchomym majątku rzeczowym) na rzecz kontrahenta z Litwy, który podał numer pod którym jest zidentyfikowany dla potrzeb podatku od wartości dodanej na terytorium tego kraju. Zgodnie z postanowieniami tej umowy kontrahent był zobowiązany do wpłaty zaliczki w styczniu bieżącego roku. A przerób samochodów zostanie dokonany w marcu bieżącego roku, kiedy to także zostanie uregulowana pozostała część należności. Przerobione samochody zostaną po wykonaniu usługi niezwłocznie, nie później niż w terminie 30 dni od dnia ich wykonania, wywiezione poza terytoriom kraju (na Litwę). Dnia 31 stycznia 2008r. kontrahent litewski wpłacił Wnioskodawcy zaliczkę na poczet wyżej wymienionych usług. Wnioskodawca jest zarejestrowany jako czynny podatnik VAT i ma prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od nabytych lub importowanych towarów i usług związanych z wyżej wymienioną usługą na podstawie art. 86 ust. 8 pkt. 1 ustawy o VAT.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right