Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.06.2008, sygn. ITPB3/423-237/08/DK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-237/08/DK

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (j. t. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 7 kwietnia 2008 roku (data wpływu 21 kwietnia 2008 roku) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia określonego w art. 17 ust. 1 pkt 34 tej ustawy w związku z połączeniem podmiotów metodą inkorporacji jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 kwietnia 2008 roku został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia określonego w art. 17 ust. 1 pkt 34 tej ustawy w związku z połączeniem podmiotów metodą inkorporacji.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka działa na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej na podstawie zezwolenia z dnia 20 września 2004 roku, korzystając ze zwolnienia od podatku dochodowego dochodów uzyskanych z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie strefy w ramach zezwolenia. Spółka podejmuje decyzję w sprawie połączenia z G. Sp. z o.o. Połączenie ma zostać dokonane metodą inkorporacji zgodnie z art. 492 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych poprzez przeniesienie całego majątku spółki G. na spółkę N. za udziały, które spółka przejmująca wyda wspólnikom spółki przejmowanej. G. Sp. z o.o. prowadzi działalność gospodarczą na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej będąc sukcesorem W. Spółki Jawnej działającej na terenie tej samej strefy na podstawie zezwolenia z dnia 21 marca 2002 roku i kontynuując działalność spółki przekształconej. Mając status średniego przedsiębiorcy, korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego dochodów uzyskanych z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie strefy w ramach zezwolenia, w wysokości 65% kosztów kwalifikowanych. Wskazana dopuszczalna intensywność pomocy, wynikająca z warunków prowadzenia działalności na obszarze strefy, określonych w zezwoleniu wydanym na podstawie obowiązującego we wskazanym momencie rozporządzenia strefowego, wynosi 50% na obszarze funkcjonowania strefy i jest podwyższona o 15 punktów procentowych ze względu na status średniego przedsiębiorcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00