Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 17.06.2008, sygn. ITPP2/443-267A/08/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-267A/08/AK
W jaki sposób prawidłowo udokumentować i rozliczyć podatek od towarów i usług, jeżeli usługa jest świadczona w całości dla podmiotu krajowego będącego podatnikiem podatku od towarów i usług, z tym że częściowo jest przygotowywana i wykonywana w siedzibie Wnioskodawcy i zakładzie zleceniodawcy, a częściowo w imieniu i na koszt zleceniodawcy we wskazanym przez zleceniodawcę zakładzie odbiorcy końcowego w kraju UE innym niż Polska lub w kraju trzecim, i czy w przedstawionym stanie usługa w całości kwalifikuje się do przywołanego przepisu?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 11 marca 2008 roku (data wpływu 19 marca 2008 roku) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usługi polegającej na opracowaniu oprogramowania - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 marca 2008 roku został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usługi polegającej na opracowaniu oprogramowania.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Zleceniodawca znaczącej ilości wykonywanych przez Wnioskodawcę usług skierował swoją aktywność na rynki zagraniczne zarówno w krajach UE jak i krajach trzecich co spowodowało, że stopniowo coraz większa cześć usług jest realizowana poza granicami kraju. Dotychczas Wnioskodawca nie prowadził i nie przewiduje prowadzić rozliczeń bezpośrednio z kontrahentami zagranicznymi. Na rynkach zagranicznych występował wyłącznie jako zleceniobiorca (podwykonawca) kontrahentów krajowych, działalność wykonywał osobiście i na własne ryzyko.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right