Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.04.2008, sygn. ITPB2/436-11/08/AD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/436-11/08/AD

Czy w świetle przepisów ustawy z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych (t. jedn. Dz. U. z 207 r. Nr 68 poz. 450 ze zm.), dla celów ustalenia podstawy opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych, sprzedawane przedsiębiorstwo należy potraktować jako jedną całość i opodatkować jedną stawką, czy też każdą rzecz oraz prawo majątkowe wchodzące w skład przedsiębiorstwa należy traktować odrębnie i opodatkować stawką właściwą dla tego składnika z osobna przyjmując za podstawę opodatkowania wartość rynkową danej rzeczy (prawa majątkowego)?Czy w świetle przepisów ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych podstawa opodatkowania z tytułu sprzedaży przedsiębiorstwa będzie obejmowała nadwyżkę ceny sprzedaży przedsiębiorstwa nad sumą wartości rynkowej poszczególnych rzeczy oraz praw majątkowych wchodzących w jego skład?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 18 stycznia 2008 r. (data wpływu 28 stycznia 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania umowy sprzedaży przedsiębiorstwa:

  1. w części dotyczącej podstawy opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych - jest prawidłowe,
  2. w części dotyczącej wyłączenia z opodatkowania nadwyżki ceny sprzedaży przedsiębiorstwa nad sumą wartości rynkowej poszczególnych rzeczy oraz praw majątkowych wchodzących w jego skład jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 stycznia 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania umowy sprzedaży przedsiębiorstwa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00