Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 21.09.2007, sygn. ZD/4061-200/07, Pierwszy Wielkopolski Urząd Skarbowy w Poznaniu, sygn. ZD/4061-200/07
Czy do wyceny wpływu waluty na rachunek walutowy stosować należy kurs kupna banku, z którego usług korzysta Spółka, czy też powinien być użyty średni kurs NBP?
W dniu 3.07.2007r. wpłynął do tutejszego organu podatkowego wniosek Spółkio udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego. Następnie wniosek ten Jednostka uzupełniła w dniu 30.08.2007r.
Wnioskująca w złożonych pismach wskazała, iż Spółka posiada rachunki walutowew bankach, na które wpływają należności handlowe w EUR. Wpływ należności na te rachunki jest ewidencjonowany w EUR. Natomiast dla celów podatkowych wartość ta zgodnie z przepisami art. 15a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych - przeliczana jest na PLN według kursu faktycznie zastosowanego, tj. kursu kupna EUR z dnia wpływu waluty, oferowanego przez bank, na rachunek którego nastąpił wpływ należności (tabela kursu walut z dnia wpływu należności na rachunek), z zastrzeżeniem, że mieści się on w granicach +/- 5% średniego kursu NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wpływu. Środki walutowe zgromadzone na ww. rachunkach przeznaczane są, między innymi, na spłatę zobowiązań handlowych wyrażonych w EUR. Do rozchodu waluty na tychże rachunkach Spółka przyjęła określoną w polityce rachunkowości metodę FIFO.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right