Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 25.06.2007, sygn. 1471/DPR2/423-40/07/AB, Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie, sygn. 1471/DPR2/423-40/07/AB
1)Czy wniesienie przez Spółkę nieruchomości gruntowej tytułem wkładu niepieniężnego do spółki komandytowej będzie skutkowało powstaniem przychodu dla któregokolwiek ze Wspólników SK? Czy wniesienie aportu przez drugiego Wspólnika spowoduje powstanie przychodu dla Spółki, jako Wspólnika SK?2)Jak należy określić wartość początkową wnoszonej nieruchomości dla potrzeb ewidencji środków trwałych w SK?3)Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży nieruchomości przez SK, a w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów na moment sprzedaży?
P O S T A N O W I E N I E
Na podstawie art. 14 a § 4 w zw. z § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (tj. Dz.U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), po rozpatrzeniu wniosku Spółki o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, Naczelnik Pierwszego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie biorąc pod uwagę przedstawiony stan faktyczny oraz stan prawny
postanawia
-uznać stanowisko Strony za prawidłowe.
UZASADNIENIE
Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że podstawowym przedmiotem działalności Spółki jest obsługa nieruchomości, zarządzanie nieruchomościami na zlecenie oraz innego rodzaju działalność związana z nieruchomościami o charakterze inwestycyjnym, doradztwa lub pośrednictwa.
W dniu 20 stycznia 2006 r. Spółka nabyła własność gruntu, celem przeprowadzenia inwestycji mieszkaniowej z częścią usługową.Na skutek decyzji biznesowej, Spółka zamierza przystąpić do spółki osobowej (spółka komandytowa), której zadaniem będzie przeprowadzenie przedmiotowej inwestycji mieszkaniowej. Spółka będzie komandytariuszem spółki komandytowej (dalej: SK). Udziały w SK Spółka zamierza pokryć wkładem niepieniężnym w postaci nabytej nieruchomości gruntowej. Drugi Wspólnik SK obejmie swoje udziały w formie wkładu niepieniężnego i będzie pełnił funkcję komplementariusza. W związku z przedstawionym powyżej stanem faktycznym, Spółka zwróciła się o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w następującym zakresie: