Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 15.02.2006, sygn. PP/443-160-2-BS/05/06, Opolski Urząd Skarbowy, sygn. PP/443-160-2-BS/05/06

Czy zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?

Pytanie podatnika

POSTANOWIENIE

Działając na podstawie art. 14a § 4 i art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) Naczelnik Opolskiego Urzędu Skarbowego w Opolu stwierdza, iż stanowisko Spółki, przedstawione w piśmie z dnia 14 listopada 2005r. jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

Pismem z dnia 14 listopada 2005r. (data wpływu do tut. Urzędu 17 listopada 2005r.) Spółka zwróciła się do tut. organu podatkowego z wnioskiem o udzielenie pisemnej informacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w Jej indywidualnej sprawie, w której nie toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym, przedstawiając następujący stan faktyczny:

Spółka jest firmą spedycyjno - transportową, działającą w branży chemicznej. Spółka jest właścicielem warsztatów remontowych, oczyszczalni cystern kolejowych i autocystern oraz dużej bocznicy przy stacji kolejowej ................ Spółka jest zainteresowana przejęciem zorganizowanej części majątku innego przedsiębiorstwa spedycyjnego, stanowiącego dla Spółki podmiot powiązany w rozumieniu ustawy o CIT. Przejęcie zorganizowanej części majątki umożliwi Spółce poszerzenie działalności spedycyjnej.Transakcja sprzedaży obejmuje m.in.:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00