Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 16.11.2006, sygn. P-I/443/69/AMK/06, Podlaski Urząd Skarbowy, sygn. P-I/443/69/AMK/06
Czy omawiane czynności podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, jeśli tak, to co jest przedmiotem opodatkowania i w jakim momencie powstaje obowiązek podatkowy oraz gdzie znajduje się miejsce świadczenia usług?
Wnioskiem Nr DO/105/275/06 z 22.08.2006 r. (data wpływu: 23.08.2006 r.), uzupełnionym pismem Nr DO/105/342/06 z 25.10.2006 r. (data wpływu: 27.10.2006 r.), Podatnik zwrócił się z prośbą o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w podatku od towarów i usług w odniesieniu do następującego stanu faktycznego:
Podatnik zamierza wypożyczać wydawnictwa w ramach systemu prowadzonego przez organizację IFLA, która jest niezależną, międzynarodową, pozarządową organizacją typu non-profit, mającą swoją siedzibę w Holandii. Jej główne cele to: -promowanie wysokiego standardu usług bibliotecznych i informacyjnych;-upowszechniane rozumienia wartości dobrej biblioteki i serwisu informacyjnego;-reprezentowanie interesów członków na całym świecie.Członkiem IFLA może być organizacja, stowarzyszenie, instytucja (np. biblioteka) lub indywidualny bibliotekarz czy student. Istnieje szereg form członkowstwa, które pozwalają na działanie w ramach IFLA, np. jednoosobowe centra lub biblioteki szkolne. Dwa główne rodzaje członków, którzy posiadają prawo głosu to: członkowie stowarzyszenia i członkowie instytucje.Problemy wspólne dla bibliotek na całym świecie są przedmiotem podstawowych działań IFLA, określonych przyjętą strategią tej organizacji. Do działań tych należą:-ALP (Advancement of Librarianship Programme) rozwój profesji bibliotekarskiej w krajach rozwiniętych;-FAIFE (Free Access to Information and Fredom of Expression) dotyczy wolności dostępu do informacji i wolności ekspresji,-CLM (The Copyright and Rother Legal Matters Committee) zajmuje się prawem autorskim i innymi sprawami prawnymi;-PAC (Preservation and Consrevation) koncentruje się na inicjatywach związanych z konserwacją i zabezpieczaniem materiałów bibliotecznych. Każdy oddział ma dyrektora, który odpowiada przed Zarządem Głównym i Komitetem Zawodowym. IFLA posiada swój statut, w którym określa swoje cele i zakres działania, m.in. zajmuje się sprzedażą voucherów, a środki finansowe pozyskane ze sprzedaży zasilają budżet organizacji.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right