Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 20.09.2006, sygn. PP 443/1/37/06, Urząd Skarbowy w Trzebnicy, sygn. PP 443/1/37/06
Wnioskodawca, wykonujący czynności komornika sądowego ma wątpliwość, czy dla ustalenia występowania obowiązku podatkowego wystarczy samo oświadczenia dłużnika, czy też komornik ma dokonywać ustalenia stanu faktycznego z urzędu.
W dniu 30.06.2006 r. do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Trzebnicy wpłynął wniosek o udzielenie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego.
Jak stanowi art. 14a § 1 ustawy Ordynacja podatkowa stosownie do swojej właściwości naczelnik urzędu skarbowego, naczelnik urzędu celnego lub wójt, burmistrz (prezydent miasta), starosta albo marszałek województwa na pisemny wniosek podatnika, płatnika lub inkasenta mają obowiązek udzielić pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w ich indywidualnych sprawach, w których nie toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym. W myśl art. 14a § 4 cytowanej ustawy, udzielenie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, o której mowa w § 1, następuje w drodze postanowienia, na które przysługuje zażalenie.