Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 21.06.2006, sygn. PM/436-2/06, Urząd Skarbowy w Tomaszowie Lubelskim, sygn. PM/436-2/06
Wątpliwości dotyczą opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych umów kupna-sprzedaży części samochodowych , oraz obowiązku złożenia deklaracji PCC-1.
POSTANOWIENIE w sprawie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego. Stosownie do postanowień art. 14a § 4 w związku z art.14a § 1 i § 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r.- Ordynacja podatkowa (jednolity tekst Dz. U z 2005r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) Naczelnik Urzędu Skarbowego w T. , po zapoznaniu się ze stanowiskiem Pana zawartym we wniosku z dnia 28 kwietnia 2006r i dokonaniu oceny prawnej ; orzeka w następujący sposób :
stanowisko jest nieprawidłowe
UZASADNIENIE Przepis art. 14a § 1 ustawy Ordynacja podatkowa (jednolity tekst Dz. U z 2005r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) zobowiązuje , stosownie do swojej właściwości organy podatkowe do udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnych sprawach podatników ,płatników lub inkasentów, w których nie toczy się postępowanie podatkowe ,kontrola podatkowa i postępowanie przed sądem administracyjnym na ich pisemny wniosek. Stosownie zaś do przepisu art. 14a § 4 ustawy Ordynacja podatkowa , udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego następuje w drodze postanowienia. W dniu 28 kwietnia 2006r zwrócono się do tutejszego organu z wnioskiem o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego. We wniosku odwołano się do następującego stanu faktycznego;Jako podatnik podatku VAT prowadzi Pan działalność gospodarczą m.in. w zakresie handlu częściami i akcesoriami samochodowymi. W Polsce dokonuje Pan zakupów części (karoserii) samochodowych od obcokrajowców (Ukraińców), jako towar używany powyżej 6 miesięcy. Zakup ten dokumentowany jest umowami kupna-sprzedaży, w których wskazywana jest cena w EURO. Wartość części wynikająca z niektórych umów w przeliczeniu na PLN nie przekracza kwoty 1000 zł, a w innych wartość ta jest wyższa od tej kwoty. Zakupiony towar sprzedawany jest za granicę , potwierdzeniem czego są wystawione faktury eksportowe. Wątpliwości dotyczą opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych umów kupna-sprzedaży części samochodowych , oraz obowiązku złożenia deklaracji PCC-1.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right