Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 08.05.2006, sygn. PD.423-9/06, Lubelski Urząd Skarbowy, sygn. PD.423-9/06
Czy usługa cash poolingu, świadczona na rzecz spółki na podstawie umowy o świadczenie usługi dbŹCashSweepPL oraz umowy cesji wierzytelności z tytułu kredytów w rachunku, nie podlega w Polsce opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
P O S T A N O W I E N I E
Na podstawie art. 216 i art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29.08.1997r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60) stwierdzam, że stanowisko Spółki zawarte we wniosku o udzielenie pisemnej interpretacji w sprawie sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego w zakresie podatku od czynności cywilnoprawnych jest prawidłowe.
U Z A S A D N I E N I E
W dniu 22.02.2006r. (data wpływu do Urzędu 24.02.2006r.) Spółka zwróciła się z wnioskiem o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu stosowania prawa podatkowego.
Jak wynika z przedstawionego w piśmie stanu faktycznego:
Bank oferuje Spółce usługę kompleksowego zarządzania płynnością finansową w ramach grupy kapitałowej (cash pooling), świadczoną na podstawie umowy o świadczenie usługi db-CashSweepPL i umowy cesji wierzytelności z tytułu kredytów w rachunku, opartą na następującej strukturze:Klienci korporacyjni banku, w tym Spółka, będący członkami grupy kapitałowej ("Grupa Spółek"), podpisali z bankiem umowę o świadczenie usługi dbŹCashSweep PL i umowę cesji wierzytelności z tytułu kredytów w rachunku oraz otworzyli rachunki w banku. Spółki są polskimi rezydentami lub rezydentami innych państw. Dla celów realizacji niniejszych umów bank na podstawie umowy o prowadzenie rachunku otwiera, dla każdego z rachunków należących do podmiotów z Grupy Spółek, subkonto w celu umożliwienia bankowi dokonywania czynności wynikających z realizacji umowy db-CashSweepPL.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right